The following teams are participating in our event.

Team Gender Pool
Foothills Spirit Girls U9G Non-Boarded
Juventus (Matemisz) 14G Girls U9G Non-Boarded
SPDSA U9 Girls - Zachary Girls U9G Non-Boarded T1/2
U9 Foothills Dash Girls U9G Non-Boarded
U9 Phoenix Munoz Girls U9G Non-Boarded
U9 Saints - Owers Girls U9G Non-Boarded
Warriors Girls U9G Non-Boarded
Warriors (Abel) Girls U9G Non-Boarded
KC Trojans U9 boys (Velez) Boys U9B Non-Boarded
NSU U9B (Antipan) Boys U9B Non-Boarded
Sherwood Park Phoenix (Kent/Koc) Boys U9B Non-Boarded T1/2
U9 Boys Warriors - Chehayeb Boys U9B Non-Boarded
U9 NSU FC (elite) Boys U9B Non-Boarded T1/2
Horsehill Gladstone Boys U9B Non-Boarded
Lightening bolts Boys U9B Non-Boarded
Lewis Estates Purple Panthers Girls U9G Boarded T3-6
Inter U11 Boys U11B T1/2 Non-Boarded
KC Trojans U11 Guenette Boys U11B Non-Boarded T1/2
LFC U11 Blue Boys U11B T1/2 Non-Boarded
Phoenix (Wallace-Page) Boys U11B T1/2 Non-Boarded
Saints U11 (Quintanilla) Boys U11B T1/2 Non-Boarded
Saints U11 Stelter Boys U11B T1/2 Non-Boarded
Sherwood Park Phoenix (Brown) Boys U11B T1/2 Non-Boarded
Sherwood Park Phoenix (Maki) Boys U11B Non-Boarded T1/2
Sherwood Park Phoenix (Zaver) Boys U11B T1/2 Non-Boarded
Spadafora Boys U11B T1/2 Non-Boarded
Sting FC (Palombi) Boys U11B T1/2 Non-Boarded
Swan City U11 Boys hp (Youssef-Chattri) Boys U11B Non-Boarded T1/2
U11B Gajic Boys U11B T1/2 Non-Boarded
Impact U11 (Firbank) Girls U11G T1/2 Non-Boarded
LFC U11 Girls Girls U11G T1/2 Non-Boarded
Phoenix 2012 Girls (Benson) Girls U11G T1/2 Non-Boarded
Sherwood Park Phoenix (Regehr) Girls U11G T1/2 Non-Boarded
U11G Bonnyville Soccer Girls U11G Non-Boarded T1/2
Bonnyville U11 Girls Black Widows Girls U11G Boarded T3-6
Cold Lake U11 Girls Girls U11G T3/4 Boarded
Horsehill Gladstone Girls U11G T5/6 Boarded
LFC Girls U11G Boarded T3-6
Rangers WFC 13 Yellow Girls U11G T3/4 Boarded
Beaumont (McConnell) - The Blueberries Boys U11B Boarded T3-6
Beaumont u11 Balan (Red Bulls) Boys U11B Boarded T3-6
Bonnyville U11 Boys Boys U11B Boarded T3-6
Cold lake Red Dragons Boys U11B T3/4 Boarded
Cold Lake Team Blue Boys U11B T3/4 Boarded
FSJ Northern Strikers U11B Boys U11B T3/4 Boarded
Leduc United (Veidemanis) Boys U11B T5/6 Boarded
Lethbridge FC 2013 Blue Boys U11B T3/4 Boarded
Lethbridge FC 2013 White Boys U11B Boarded T3-6
LFC U11 White Boys U11B T3/4 Boarded
U11 Boys Stone Boys U11B Boarded T3-6
U11 Fury Team Savill Boys U11B Boarded T3-6
U11 X Boys Fury Team (Fidel) Boys U11B T3/4 Boarded
Bonnyville U13B Boys U13B Boarded T3-6
Cold Lake U13 Boys Boys U13B T3/4 Boarded
Foothills Galaxy U13 Boys U13B Boarded T3-6
Fort Sask Arsenal (Grosseth) Boys U13B Boarded T3-6
Griesbach U-13 Boys U13B Boarded T3-6
Horsehill U13 Boys U13B T3/4 Boarded
Knights Boys U13B Boarded T3-6
LFC BLUE U12 Boys U13B T3/4 Boarded
LFC U13 Boys White Boys U13B Boarded T3-6
LFC White U12 Boys U13B Boarded T3-6
St Paul Boys U13B Boarded T3-6
Swan City U13 Boys Comp (Reid-Bashar) Boys U13B Boarded T3-6
TRSA (Inda Camacho) Boys U13B Boarded T3-6
U13 RASC Boys U13B T3/4 Boarded
Whitecourt Warriors Boys U13B Boarded T3-6
W Athletics 11 Girls U13B Boarded T3-6
NWC (Foley/Wales) Boys U13G T3/4 Boarded
Airdrie FC Flash 10 Girls U13G T3/4 Boarded
Beaumont Bullets Girls U13G Boarded T3-6
Carlisle (Wilson) Girls U13G Boarded T3-6
Cold lake minor soccer U13 girls Girls U13G T3/4 Boarded
Duggan (Heidebrecht) Girls U13G Boarded T3-6
Ponoka Storm U13 Girls Girls U13G Boarded T3-6
Rattlers Girls U13G T3/4 Boarded
Blizzard Birmingham 11 Boys U13B T1/2 Non-Boarded
Blizzard Blackpool 11 Boys U13B T1/2 Non-Boarded
Compton U13 Boys U13B Non-Boarded T1/2
Foothills FC 2010 Green Boys U13B T1/2 Non-Boarded
Foothills FC 2010 White Boys U13B T1/2 Non-Boarded
Inter U13 Boys U13B T1/2 Non-Boarded
KC Trojans- POL Boys U13B Non-Boarded T1/2
NSU 2010 Alami Boys U13B Non-Boarded T1/2
NSU FC U13B (ROJAS) Boys U13B Non-Boarded T1/2
Phoenix Boys U13 - Eremenko Boys U13B T1/2 Non-Boarded
Prospects 2011 Boys U13B T1/2 Non-Boarded
Spruce Grove Saints Johnson Boys U13B T1/2 Non-Boarded
SW STING SEGURA Boys U13B T1/2 Non-Boarded
U13 Boys Fury - Jules Boys U13B T1/2 Non-Boarded
U13 Lethbridge FC - Blue Boys U13B T1/2 Non-Boarded
U13 Phoenix Rose Boys U13B T1/2 Non-Boarded
WHU Hurricanes Boys U13B T1/2 Non-Boarded
Blizzard Kilmarnok 11 Girls U13G T1/2 Non-Boarded
Calgary Foothills WFC 2011 Green Girls U13G T1/2 Non-Boarded
Calgary Villains FC Spirit 10 Girls U13G Non-Boarded T1/2
Foothills 2010 Girls Girls U13G T1/2 Non-Boarded
Foothills WFC2010 Girls U13G T1/2 Non-Boarded
KC Trojans Amorin Girls U13G Non-Boarded T1/2
KC Trojans Amorin/Villaroel Girls U13G Non-Boarded T1/2
LFC U12 Girls Girls U13G T1/2 Non-Boarded
MUSC Colts 11 Girls U13G T1/2 Non-Boarded
Phoenix 2011 Girls (Thomsen) Girls U13G T1/2 Non-Boarded
Rangers WFC11 Blue Girls U13G T1/2 Non-Boarded
Red Deer Renegades (Hesp) Girls U13G T1/2 Non-Boarded
Renegades Humphrey U13GT2 Girls U13G T1/2 Non-Boarded
Scottish United U13 T2A Cleasby Girls U13G T1/2 Non-Boarded
St. Albert Impact U13GT1 Girls U13G T1/2 Non-Boarded
SW Sting FC (Gill) Girls U13G T1/2 Non-Boarded
SW Sting U13 G (Kovacs) Girls U13G T1/2 Non-Boarded
SWU premier 11 Girls U13G T1/2 Non-Boarded
SWU Premiers 10 Girls U13G T1/2 Non-Boarded
U13 Blizzard United 10 Girls U13G T1/2 Non-Boarded
Bonnyville U15B Boys U15B Boarded T3-6
Camrose Vikings U15 Boys U15B T3/4 Boarded
Cold Lake boys Boys U15B Boarded T3-6
FSJ Northern Strikers U15B Boys U15B T3/4 Boarded
Laurier Heights FC Boys U15B T3/4 Boarded
Spruce Grove Saints (Laurie) Boys U15B Boarded T3-6
Team White Boys U15B Boarded T3-6
TRSA (Martinez-Oliver) Boys U15B T3/4 Boarded
Whitecourt Warriors Boys U15B Boarded T3-6
Fort Saskatchewan Girls U15G Boarded T3-6
Horse Hill Girls U15G T5/6 Boarded
MUSC Fire T4 (Calgary) Girls U15G T3/4 Boarded
St. Albert U15G1 Girls U15G Boarded T3-6
St. Albert U15G1 Girls U15G Boarded T3-6
2009 NSU/ELITE (MAJED) Boys U15B Non-Boarded T1/2
Blizzard Alliance 09 Boys U15B T1/2 Non-Boarded
Eastside Juventus Boys U15B T1/2 Non-Boarded
FCR Boca Juniors Boys U15B T1/2 Non-Boarded
Foothills 2009 Prospects Boys U15B T1/2 Non-Boarded
Foothills FC 08 Boys U15B T1/2 Non-Boarded
KC Trojans Amorin Boys U15B Non-Boarded T1/2
NSU (Candido) U15B Boys U15B Non-Boarded T1/2
Phoenix 2009 Boys (De Luca) Boys U15B T1/2 Non-Boarded
Rangers FC09 Boys U15B Non-Boarded T1/2
RASC U15 Boys Boys U15B T1/2 Non-Boarded
Saints (Stelter u15) Boys U15B T1/2 Non-Boarded
St Albert Impact 2008 (Karebi) Boys U15B T1/2 Non-Boarded
Villains Real 09 Boys U15B T1/2 Non-Boarded
Airdrie FC Spirit 08 Girls U15G T3/4 Boarded
Blizzard Alliance 09 Girls U15G T1/2 Non-Boarded
Blizzard SC09 Girls U15G Non-Boarded T1/2
Foothills WFC 2009 white Girls U15G T1/2 Non-Boarded
LFC U15G Blue Girls U15G T1/2 Non-Boarded
LFC U15G White Girls U15G T1/2 Non-Boarded
Phoenix (Eckert) Girls U15G Non-Boarded T1/2
PPFC Girls U15G Non-Boarded T1/2
RASC U15 Girls Medicine Hat Girls U15G T1/2 Non-Boarded
Red Deer Renegades 08/09’ Girls U15G T1/2 Non-Boarded
Spruce Grove Saints Girls U15G Non-Boarded T1/2
St. Albert Impact U15GT2 Girls U15G T1/2 Non-Boarded
SW Sting FC (Tetteh-Wayoe) Girls U15G Non-Boarded T1/2
Swan City FC U15 Girls (Chattri-Winterford) Girls U15G Non-Boarded T1/2
Warriors U13 Urquia Girls U15G T1/2 Non-Boarded
Camrose Vikings Boys U17/19B T3/4 Boarded
Horse Hill Rebels U17 Boys U17/19G T3/4 Boarded
Horse Hill Rebels U17/19 Boys U17/19G T3/4 Boarded
Penhold Piranhas Boys U17/U19G Boarded T3-6
Bonnyville U17G Girls U17/U19G Boarded T3-6
Holyrood (Froese) Girls U17/U19G Boarded T3-6
Whitecourt Warriors Boys U17/U19B Boarded T3-6
Calglen Titans Girls U17/U19B Boarded T3-6
Cochrane Wolves Girls U17/U19B Boarded T3-6
2007 NSU/ELITE (MAJED) Boys U17/U19B NonBoard T1/2
Blizzard Alliance 07 boys Boys U17/19B T1/2 Non-Boarded
RASC U17 boys Boys U17/U19B NonBoard T1/2
Scottish U17B 2007 (Ricketts) Boys U17/19B T1/2 Non-Boarded
Sherwood Park Phoenix (Rose) Boys U17/19B T1/2 Non-Boarded
Edmonton Sting FC (Guse) U19 Tier 2 Girls U17/19G T1/2 Non-Boarded
Foothills WFC 2007 Girls U17/19G T1/2 Non-Boarded
Impact U17 (Janhs) Girls U17/19G T1/2 Non-Boarded
Phoenix 2007G (Tennant) Girls U17/19G T1/2 Non-Boarded
Rangers WFC 06 Girls U17/19G T1/2 Non-Boarded
Rangers WFC 07 Girls U17/19G T1/2 Non-Boarded
Red Deer Renegades 07/06’ Girls U17/U19G NonBoard T1/2
Saskatoon Eastside Celtics Girls U17/19G T1/2 Non-Boarded
Selects FC (Skrenek) Girls U17/U19G NonBoard T1/2
Sherwood Park Phoenix (Pomerleau) Girls U17/19G T1/2 Non-Boarded
Spruce Grove Saints (O’Shea) Girls U17/19G T1/2 Non-Boarded
Sting FC (Moses) Girls U17/19G T1/2 Non-Boarded
SW Sting FC U17G Tasic Girls U17/19G T1/2 Non-Boarded
Warriors Wilson/Hamill Girls U17/19G T1/2 Non-Boarded
FC Memorial Challenge

Locations

Edmonton Soccer Dome Q1
3105 101 Street SW, Edmonton AB
Edmonton Soccer Dome Q2
3105 101 Street SW, Edmonton AB
Edmonton Soccer Dome Q3
3105 101 Street SW, Edmonton AB
Edmonton Soccer Dome Q4
3105 101 Street SW, Edmonton AB
Edmonton Soccer Dome T1
3105 101 Street SW, Edmonton AB
Edmonton Soccer Dome T2
3105 101 Street SW, Edmonton, AB
Edmonton Soccer Dome T3
3105 101 Street SW, Edmonton, AB
South Soccer Center #10
6520 Roper Road, Edmonton, AB
South Soccer Center #11
6520 Roper Road, Edmonton, AB
South Soccer Center #12
6520 Roper Road, Edmonton, AB
South Soccer Center #9
6520 Roper Road, Edmonton, Ab
FC Viktoria Soccer Centre 7v7
14025 142 St NW, Edmonton, AB T6V 1H9
FC Viktoria Soccer Centre 9v9
14025 142 St NW, Edmonton, AB T6V 1H9
West Soccer Center #1
17415-106A Avenue, Edmonton, AB
West Soccer Center #2
17415-106A Avenue, Edmonton, AB
West Soccer Center #3
17415-106A Avenue, Edmonton, AB